Okna a dveře

Plastová okna dodávaná firmou Europlast jsou vyrobena pouze z komponent, které splňují nejnáročnější současné požadavky na tento stavební výrobek. Při jejich výrobě je použito moderního strojního vybavení, které zajišťuje maximální kvalitu a přesnost výrobků. Plastová okna jsou dodávána výhradně z vlastního plastového profilového systému HORIZONT PS® penta plus, který patří v současné době ke špičce na trhu vícekomorových profilů. Jeho vývoji a konstrukci se po dlouhou dobu věnuje ve společnosti PRAMOS, a.s. tým předních odborníků z oblasti extruze profilů, výroby i montáže oken.

Dalším důležitým parametrem je volba správného zasklení, které dotváří celkovou tepelnou a akustickou pohodu za Vašimi okny.

Plastová okna samozřejmě musí být dobře, přesně a snadno ovladatelná. Proto je na plastových oknech Europlast použito pouze špičkové kování firmy MACO, rakouské firmy se 65 letou tradicí v tomto oboru.

Poslední důležitou součástí dodávky plastových oken je jejich správné zabudování, které zajišťují pouze pracovníci proškolení z nejnovějších postupů a technologií montáží otvorových výplní

Popis základních konstrukčních charakteristik profilového systému HORIZONT PS® penta plus:

1. rám okna

Sedmikomorová konstrukce se stavební hloubkou 75 mm, prostor pro umístění výztuhy až v páté komoře pro minimalizace tepelného prostupu v místě rámu.

2. křídlo okna

Sedmikomorová konstrukce, stavební hloubka 80 mm. Předsazená konstrukce křídla se dvěmi izolačními komorami a hluboké zapuštění izolačního dvojskla Deep Glass snižuje riziko tvorby kondenzátu i při nízkých teplotách. Zapuštění izolačního dvojskla je 18 mm na zasklívací podložky při konstrukčním zapuštění skla 27 mm do profilu křídla.

3. výztuhy

Materiál Fe-Zn pro dosažení maximální příčné i torzní pevnosti rámu i křídla zaručují dokonalou ovladatelnost celého okna. Výztuhy jsou uchyceny k profilům po celé délce pevnými samořeznými vruty v předepsaných roztečích.

4. těsnění

Dvě dorazová těsnění pro dokonalou tepelnou a akustickou pohodu ve Vašem interiéru. U bílých oken jsou dodávány v šedé, u barevných oken v černé barvě.

5. izolační dvojsklo (trojsklo)

Jako standard je použito izolační dvojsklo s hodnotou Ug 1,1 W.m-2.K-1. Lze zasklít i izolační dvojskla a trojskla do celkové šířky 40 mm při použití odpovídající zasklívací lišty, vždy z interiérové strany. 

Plastové dveře určitě patří neodmyslitelně ke kompletní nabídce plastových výplní stavebních otvorů, ale jsou na ně kladeny přece jen odlišnější požadavky než na plastová okna.

Základním požadavkem je nutná větší robustnost celkové dveřní konstrukce, použitých profilů včetně jejich výztuh, kování a ostatních prvků. Jejich detailní popis naleznete v jednotlivých kapitolách, které o vchodových dveřích pojednávají.

Další velmi zásadní rozdíl oproti oknům je nutnost využití obojího směru otvírání. Zatímco u oken je směr otvírání dán jednoznačně dovnitř místnosti, u dveří musí být zachována možnost volby otvírání buď dovnitř nebo ven. To nelze zajistit pouhým otočením základním profilů, ale vyžaduje dvě konstrukčně odlišná provedení dveřních křídel provedených tak, aby demontáž dveřní výplně pomocí zasklívacích lišt byla možná pouze z vnitřní strany dveří.

V naší nabídce najdete dveře otvíravé jak dovnitř, tak ven. Výběr směru otvírání podle místa zabudování dveří, jejich funkce a dispozičního rozmístění závisí jen na Vás.

Popis základních konstrukčních charakteristik dveřního profilového systému HORIZONT PS® penta plus:

1. práh

Materiál Al, provedení s přerušeným tepelným mostem. dodáván výhradně v moderním eloxovaném designu

2. křídlo

Pětikomorová konstrukce, svary v rozích zesíleny kvůli bezpečnosti a tuhosti svařovacími rohy

3. výztuha

Materiál Al u kliky Fe, masivní profil pro dostatečnou tuhost křídla

4. těsnění

Dorazové provedení, materiál silikon

5. dveřní výplň

Možnost použití dveřní výplně (u barevných provedení s vnitřním výztužným plátem), ornamentního skla nebo lamely výplně.

2-Popis-profilu-HORIZONT-PS-penta-plus[1]11-Rez-profilem[1] IMG_0085okna 001 okna 037IMG_0082 CIMG0157

Europlast Znojmo
Plastová okna
Libor Koutný
Sokolská 24
Znojmo
669 02   

tel.:     + 420 777 272 427
tel.:     + 420 777 134 803
e-mail: info@europlast.name

 

mapa europlast

Špičkový český profilový systém Horizont PS penta plus

Dbáme na vysokou kvalitu, preciznost a přijatelnou cenu

Provádíme záruční a pozáruční servis

Poskytujeme profesionální přístup

CIMG0194uprokna 054okna 020